Procedura
zabiegowa
Każda z nas chce wyglądać dobrze. Od niepamiętnych czasów kobiety na całym świecie stosowały różne techniki i metody, by utrzymać piękny i zdrowy wygląd cery jak najdłużej. I choć na przestrzeni stuleci opracowywano różne sposoby polepszania kondycji swojej skóry, to tak naprawdę dopiero współcześnie żyjące kobiety (czyli my wszystkie) mogą pochwalić się naprawdę szerokim arsenałem metod i zabiegów mających pomóc nam podtrzymać piękny i młody wygląd na długie lata.
Najważniejsze pytania
Czym różni się zabieg z osocza bogatopłytkowego od zabiegu z fibryny bogatopłytkowej?
Wiele z nas, gdy zauważa u siebie pierwsze oznaki starzenia zaczyna szukać różnych sposobów na zatrzymanie lub spowolnienie tego procesu. Współcześnie medycyna estetyczna rozwija się dosyć prężnie i na rynku mamy ogromny wybór metod, które tylko czekają aby z nich skorzystać. W metodzie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. W przypadku fibryny bogatopłytkowej płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej strukturze fibryny są aktywowane w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy silniejsze efekty regenerujące.
Kiedy stosować zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego? Kiedy z fibryny bogatopłytkowej? Kiedy zabieg łączony?
Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego stosujemy, gdy skóra jest słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami, jest wysuszona,
z oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie. Skóra potrzebuje rewitalizacji, potrzebuje odzyskać swój blask. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem z wyboru do zabiegu regenerującego kilka obszarów naszego ciała jednocześnie, np. twarz, szyję, dekolt i dłonie.
Zabieg z fibryny bogatopłytkowej stosujemy, gdy występują znamienne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki, gdy skóra jest zapadnięta i występują ubytki tkanek. Gdy potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku.
Zabieg łączony stosujemy gdy nasza skóra potrzebuje kompleksowej regeneracji kilku obszarów naszego ciała jednocześnie: np. gdy występują bruzdy, zmarszczki głębokie na twarzy, dodatkowo skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni pozbawiona jest jędrności, kolorytu, elastyczności. Gdy chcemy szybkiej regeneracji i gojenia tkanek po zabiegach.
Jakie są wskazania do zastosowania osocza i fibryny bogatopłytkowej?
- pobudzenie naturalnej regeneracji tkanek
- intensywne odmłodzenie skóry
- zniwelowanie blizn po trądziku
- rozjaśnie plam pigmentacyjnych
- biostymulacja własnych komórek
- regeneracja włókien kolagenowych
- wygładzenie zmarszczek i fałd skóry
- zahamowanie wypadaniu włosów
- wypełnienie i spłycenie zmarczek
Jak działają czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym, a jak działa fibryna bogatopłytkowa?
CZYNNIKI WZROSTU
Do tej pory w płytkach krwi wykazano obecność ponad 30 czynników wzrostu.
ROLA CZYNNIKÓW WZROSTU:
- pobudzają procesy regeneracji tkanek
- pobudzają fibroblasty do tworzenia
nowego kolagenu - wspomagają proces angiogenezy
(tworzenia nowych naczyń krwionośnych) - aktywują mezenchymalne komórki
macierzyste
FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA
Fibryna wraz z płytkami krwi, płytkopochodnymi czynnikami wzrostu oraz komórkami macierzystymi tworzy przestrzenną strukturę. Ta struktura MATRIX stale i w długim okresie czasu stymuluje płytki do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz skutecznie kieruje migracją mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca uszkodzenia ciała. Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek (np. skóry).
Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na podaniu osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej w miejsce na skórze wymagające regeneracji. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W celu utrzymania regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub innych okolic zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.
Czy zabieg jest bezpieczny?
Brak ryzyka nietolerancji, alergii lub reakcji immunologicznych. Prawidłowo pobrana i odwirowana krew oraz poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem pochodzącym z krwi własnej pacjenta. Czasami po zabiegu mogą pojawić się w miejscu nakłucia drobne siniaki, które zniknają po kilku dniach.
Jak wygląda zabieg?
Przede wszystkim od początku warto zaznaczyć, że wykonywanie tego zabiegu należy powierzyć specjalistom w dziedzinie branży beauty. Tylko oni potrafią właściwie podać substancję, by nie wyrządzić pacjentce krzywdy. Pierwszym etapem jest pobranie od pacjenta krwi, z której następnie oddziela się poszczególne elementy (w tym właśnie fibrynę) w specjalnej probówce. Próbkę poddaje się odwirowaniu w tempie do 3000 obr/min. Wirowanie trwa 5 minut. Po odwirowaniu poszczególne elementy krwi zostają od siebie oddzielone pod względem gęstości, a fibrynę potrzebną do wykonania zabiegu odciąga się do specjalnej strzykawki (ok. 1 ml). Następnie mając przygotowany preparat specjalista wykonujący zabieg podaje pacjentce znieczulenie w miejsce, gdzie będzie wykonywany zabieg, by był on dla niej bardziej komfortowy. Współcześnie stosuje się różne formy znieczulenia, poczynając od klasycznego znieczulenia podawanego podskórnie po nowsze sposoby takie jak np. znieczulenie podawane w formie specjalnego kremu aplikowanego na twarz. Przy zabiegu podawania fibryny lub jak kto woli osocza bogatopłytkowego, na 30 minut przed wykonaniem zabiegu częściej stosuje się tą drugą metodę, co pozwala dodatkowo zrelaksować się naszej pacjentce.
Wreszcie, na trzecim etapie gdy pacjentka jest już rozluźniona przystępujemy do zaaplikowania fibryny pod skórę poprzez podanie jej przez strzykawkę. Cały zabieg, łącznie ze znieczuleniem miejsc, które będziemy nakłuwać trwa jedynie 60 minut.
Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?
Powodów można wymienić wiele, jednakże najważniejsze z nich to chyba to, że :
1. Pacjentka praktycznie od razu po zabiegu może wrócić do swoich zajęć – nie musisz więc martwić się tym, by koniecznie wziąć wolne w pracy czy też że nie wyrobisz się ze swoimi obowiązkami. Zabieg nie powoduje dłuższego “uziemnienia”, nie wpływa też na motorykę i koordynację ruchową, więc praktycznie od razu z fotela kosmetologa możesz wrócić do swoich obowiązków lub iść na spotkanie z przyjaciółkami
2. Zabieg przeprowadzany jest przez specjalistów wyszkolonych w dziedzinie medycyny estetycznej – masz więc pewność bycia w dobrych rękach, które zadbają, by Twoja buzia wróciła do dobrej kondycji i byś mogła olśniewać wszystkich na okrągło 😉
3. Używa się substancji nieuczulającej, naturalnej, a przede wszystkim … Twojej własnej – chyba nie ma lepszej alternatywy dla tego, byś dostarczyła swojemu kosmetologowi preparat upiększający – to z Twojej krwi pozyskuje się fibrynę, która potem wraca na Twoją twarz. Nie ma więc szans, że ta substancja Cię uczuli lub pojawią się jakieś niepożądane efekty uboczne – w końcu czy istnieje ktokolwiek na świecie uczulony na własną krew?
4. Efekty są naturalne, cera jest odświeżona, prezentuje się ładnie nawet bez makijażu – po podaniu fibryny skóra zyskuje efekt rewitalizacji, poprawia się widocznie jej kondycja, staje się fantastycznie nawilżona, a co za tym idzie – zyskuje młodszy, zdrowszy wygląd. Oznacza to, że nie musisz już spędzać długich godzin na maskowaniu niedoskonałości lub przebarwień. Co więcej, efekty utrzymują nawet do 2 lat, więc możesz przeliczyć sama ile zaoszczędzisz na kosmetykach robiąc u siebie zabieg osocza bogatopłytkowego.
5. Zabieg fibryny bogatopłytkowej pomaga nie tylko odżywić cerę i poprawić jej wygląd ale także wypełnia drobne zmarszczki i wspiera procesy naprawcze skóry – najlepszym dowodem na prawdziwość tej tezy jest szerokie zastosowanie tej metody nie tylko w branży beauty, ale też np. w trychologii (fibryna pomaga zapobiegać łysieniu), dermatologii (np. zapobieganie nadpotliwości) czy ortopedii (wspiera regenerację uszkodzonych tkanek).
6. Po zabiegu nie występują komplikacje – co czyni go jedną z najbezpieczniejszych ingerencji z nasz organizm. Dzięki fachowemu przeprowadzeniu wywiadu przedzabiegowego, zastosowaniu naturalnego produktu przez specjalistę nie musisz się martwić o jakieś problemy pozabiegowe – ryzyko komplikacji jest tutaj ograniczone do minimum.
7. Pomoże to nawet na blizny potrądzikowe – osoby, które w przeszłości zmagały się z silnym trądzikiem w dużej mierze mają na twarzy “pamiątkę” po tej walce – blizny. Zabieg fibryny bogatopłytkowej pomaga uporać się z bliznami, wygładzić cerę i przywrócić jej właściwy wygląd.a po bliznach pozostanie tylko wspomnienie.
Podejmij decyzję
W takim razie spraw sobie samej piękny prezent i umów się na wizytę u swojego kosmetologa już dzisiaj, by móc przekonać się o skuteczności opisywanej tutaj metody (dosłownie!) na własnej skórze, a możesz być pewna, podziękuje Ci ona w najbliższej przyszłości.
Zaplanuj wizytę
Gabinet Medycyny Estetycznej
ul. Wolność 7 lok. A
01-018 Warszawa
Bądźmy w kontakcie
Telefon: 533 100 103